☰ منوها

  کد خبر : 26
  تاریخ : 1396/12/12   ساعت : ‎9‎:‎03‎:‎14‎ ‎AM
QR code ابراهیم ایرج‌زاد به روابط عمومی جشنواره سایه گفت:

جایزه‌ی جشنواره‌ی سایه حس متفاوتی برای من داشت.

ابراهیم ایرج زاد متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل رشته‌ی کارگردانی سینما از هنرستان و دانشگاه سوره است. او تا سال ۹۵، ۷ فیلم کوتاه ساخت و در تابستان ۹۵ اولین فیلم بلند خود را کارگردانی کرد.
از او در رابطه با حضورش در جشنواره‌ی سایه، و ملی‌شدن این دوره از جشنواره پرسیدیم:
" من با اولین فیلم کوتاهم سال ۸۵ در جشنواره‌ی سایه شرکت کردم و چون آن موقع سرباز بودم نتوانستم فیلم را در کنار مخاطبان تماشا کنم. فیلم جایزه‌ی بهترین کارگردانی را گرفت. قبل از جشنواره‌ی سایه فیلم در جشنواره‌ی فیلم کوتاه جایزه گرفته بود، اما جایزه‌ی جشنواره‌ی سایه حس دیگری برای من داشت. دردوره‌های بعد هم پیگیر جشنواره‌ی سایه بودم. جشنواره سایه  واصولا هر جشنواره‌ای انگیزه برای فعالیت هرچه بیشتر و سعی و تلاش برای بالا بردن کیفیت فیلم‌ را در فیلمسازها ایجاد و تقویت می‌کند. پس جشنواره‌ها هم انگیزه بخش هستند و هم باعث ورود سینماگران جدیدی به عرصه‌ی فیلمسازی می‌شوند.
بخش ملی قدم خیلی بزرگی را  برداشته است که باعث فعال شدن پتانسیل بیشتر می‌شود. اینکه قرار است  دانشجویان سوره در  کنار دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها و در واقع با یک اجتماع بزرگ به رقابت بپردازند و فیلم‌های خود را به نمایش بگذارند به نظرم چشم انداز خیلی خوبی است. هرچقدر جشنواره‌ی سایه دایره‌ی خود را وسیع‌تر کند هم برای خود مجموعه‌ی دانشگاه و هم برای سایرین که در حال ارائه‌ی کار هستند بهتر است.  در واقع دانشجویان نتیجه‌ی یک سال تلاش خود را در جشنواره‌ها می‌گیرند. "

نویسنده خبر: روابط عمومی جشنواره سایه