☰ منوها

  کد خبر : 27
  تاریخ : 1396/12/14   ساعت : 9:55:16 PM
QR code تورج اصلانی به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی سایه گفت:

جشنواره‌های دانشجویی مثل جشنواره‌ی سایه در صورتی نتیجه‌‌بخش خواهند بود که دانشگا‌ه‌ها از آن‌ها حمایت کنند.

 

 

تورج اصلانی متولد ۱۳۵۲ و فارغ التحصیل رشته‌ی کارگردانی سینما از دانشگاه‌ سوره است. او تاکنون مدیر فیلمبرداری بیش از ۳۵ فیلم بلند سینمایی بوده و جوایز متعددی از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کرده است. 

او در رابطه با اهمیت و دلایل شرکت در جشنواره‌های دانشجویی گفت: 
" جشنواره اتفاق خوشایندی هست و اصولا رقابت باعث ایجاد انگیزه می‌شود. اگر این رقابت‌ها خط مشخصی داشته باشند و از طرف بخش دانشجویی حمایتی از آن‌ها صورت بگیرد، منجر به کشف دانشجویان توسط دانشگاه می‌شود و خود دانشجویان نیز خودشان را کشف می‌کنند. این جشنواره‌ها نتیجه بخش خواهند بود در صورتی‌که دانشگاه‌ها جشنواره‌هایشان را حمایت کنند و بتوانند برای فیلم‌های بعدی دانشجویان سرمایه‌گذاری کنند یا سرمایه جذب کنند. البته می‌تواند نتیجه‌ی معکوسی را هم در پی داشته باشد. مثلا فرض کنید در یک جشنواره‌ی دانشجویی برگزیده شده‌اید؛ این موضوع از طرفی هم به شما توان و انگیزه‌ی کار می‌دهد، هم از طرف دیگر اگر در اجرای ایده‌های بعدی شکست بخورید و حمایتی صورت نگیرد دچار سرخوردگی می‌شوید. این حمایت‌ها در دو گروه جای می‌گیرند، از جانب دانشگاه و از جانب دیگر  دانشجویان و هم‌دانشگاهی‌ها. این گروه‌هایی که بین بچه‌ها شکل می‌گیرد و منجر به همکاری می‌شود، نباید از هم بپاشند تا  بتوانند نتیجه‌ای کسب کنند. " 

 

تورج اصلانی هم‌چنین از ملی شدن دوازدهمین جشنواره‌ی سایه ابراز خوشحالی کرد و گفت: 
" اگر پیش از این زمین بازی شما، محدود به تیم‌های محلی بوده، حالا گروه‌های شهری یا کشوری هم به آن اضافه شده است. ملی شدن باعث سنگین‌تر شدن مسئولیت‌ها در زمینه‌ی اجرایی و گزینش‌ها می‌شود و بدون شک رقابت‌ها بیشتر به یکدیگر نزدیک می‌شوند."

نویسنده خبر: روابط عمومی جشنواره سایه