☰ منوها

  کد خبر : 28
  تاریخ : 1396/12/15   ساعت : 9:34:26 PM
QR code پویان شعله‌ور به روابط عمومی جشنواره سایه گفت:

امیدوارم جشنواره‌ی سایه تکرار جشنواره‌‌های دیگر نباشد و به سینمای متفاوت‌تری توجه کند.

 

 

پویان شعله‌ور ورودی سال ۷۹ دانشگاه سوره در رشته‌ی کارگردانی سینما است. در کارنامه‌ی کاری او، تدوین بیش از سی و پنج فیلم کوتاه و بلند به چشم می‌خورد و تا به حال، نامزد و برنده‌ی جایزه از جشن خانه‌ی سینما و جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران شده است.   

 

او درباره‌ی تجربه‌ی حضورش در جشنواره‌ی سایه و ملی‌شدن دوازدهمین دوره‌ی آن گفت:  
 "من چون تدوینگر هستم خودم فیلمی را برای جشنواره‌ی سایه نفرستادم و این تصمیم کارگردان‌ها بود که فیلم را برای جشنواره‌‌ای بفرستند. تا حالا  فیلمسازانی که من با آنها کار کردم از ساز و کار جشنواره‌ی سایه اطلاعی نداشتند. خاطرم هست یک‌بار برای فیلم " دیدن " سهیل امیر شریفی نامزد جایزه‌ی تدوین از جشنواره‌ی سایه شدم. به نظرم ملی شدن سایه اتفاق خوبی‌ست.  این موضوع که سوره یک جشنواره‌ی درون دانشگاهی داشته باشد بیهوده به نظر می‌رسد و همین سبب شده که سایه میان بچه‌هایی که فعال هستند آن‌چنان مطرح نشود. من فکر می‌کنم به خاطر اسم دانشگاه‌ها نباید دانشجویان را از هم جدا کرد. دانشجویان تقریبا در یک سطح هستند و اساتید مشترکی دارند، به همین دلیل چرا هر دانشگاهی باید یک جشنواره‌ی جداگانه داشته باشد؟ "  

 

از او پرسیدیم چه پیامی برای این دوره‌ی جشنواره‌ی سایه دارد:  
" جشنواره باید تجربه‌های نو و جسورانه را در دانشجویان کشف کند و من دوست دارم اتفاقی که در سایه می‌افتد متفاوت با سایر جشنواره‌ها باشد و فیلم‌های مطرح شده و جوایز جشنواره‌های دیگر تکرار نشود و به سینمای متفاوت‌تری توجه کند. "

نویسنده خبر: روابط عمومی جشنواره سایه