☰ منوها

  کد خبر : 29
  تاریخ : 1396/12/16   ساعت : 10:04:36 PM
QR code محمدحسین مهدویان به روابط عمومی جشنواره سایه گفت:

جشنواره‌ی سایه تمرین خوبی برای تعامل هرچه بهتر دانشجویان است.

محمد حسین مهدویان، ورودی سال ۷۹ دانشگاه سوره در رشته‌ی کارگردانی سینماست. او تا به حال کارگردانی آثار سینمایی، مجموعه‌ی تلویزیونی و مستند را به عهده داشته و برنده‌ی سیمرغ بلورین جشنواره‌ی فیلم فجر شده است.

از او درباره‌ی تجربه‌اش از جشنواره‌ی سایه و اهمیت شرکت در جشنواره‌های فیلم کوتاه برای دانشجویان پرسیدیم:

"من در زمان دانشجویی جدا از فیلم کوتاه‌هایی که با دوستانم ساختم، سه فیلم کوتاه کارگردانی کردم. بیشتر مخاطب جشنواره‌ی سایه بودم، نه فیلم فرستادم و نه داور بودم و طبیعتا جایزه‌ای هم نگرفتم.
اصولا جشنواره‌های دانشجویی فضای جذابی دارند. من یک‌بار در جشنواره‌ی سراسری فیلم دانشجویی شرکت کردم.  خیلی متفاوت‌تر از سایر جشنواره‌های فیلم کوتاه‌ است. چون این دانشجویان هستند که فیلم می‌سازند و در فضای دانشگاه هم جشنواره برگزار می‌شود، جو خوشایند و آرامی دارد. من کمابیش در جریان شکل‌گیری جشنواره‌ی سایه بودم که در ابتدا جمع‌ و جور و مستقل بود و حالا که قرار است ملی برگزار شود خیلی اتفاق خوشایند و جذابی‌ست. 
مهم‌ترین اتفاقی که در جشنواره‌های دانشجویی می‌افتد، ساخته شدن فیلم‌های مختلف با سلایق متفاوت است. موضوعی که ما را به یکدیگر پیوند می‌دهد عشق ما به سینماست. این نکته‌ای است که حتی در زمان حرفه‌ای شدن هم به یاد بیاوریم. این جشنواره‌ها تمرین خوبی‌ست برای کسانی که در آینده می‌خواهند فیلم بسازند؛ اینکه بتوانند بدون تحمیل نظراتشان بر یکدیگر ، دنبال این باشند که طیف سلایق متفاوت فیلمسازان را دنبال کنند و همین روند را در فیلمسازی و زندگی ادامه بدهند."

نویسنده خبر: روابط عمومی جشنواره سایه