☰ منوها

  کد خبر : 37
  تاریخ : 1397/02/05   ساعت : 2:11:13 PM
QR code گفت و گوی مسعود سلامی با روابط عمومی جشنواره سایه

مسعود سلامی : " اهمیت شرکت در جشنواره ها نفسِ حضور در یک کارگاه و یادگیری رقابت است ."

مسعود سلامی به روابط عمومی جشنواره‌ی سایه گفت: 
" اهمیت شرکت در جشنواره‌ها نفسِ حضور در یک کارگاه و یادگیری رقابت است. " 
 
مسعود سلامی ورودی سال ۷۴ دانشگاه سوره در رشته‌ی کارگردانی‌ است. او ابتدا به عنوان  دستیار فیلمبردار  در سینما فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون به عنوان مدیر فیلم‌برداری در فیلم‌های سینمایی متعددی حضور داشته است.
 
از او درباره‌ی اهمیت شرکت دانشجویان در جشنواره‌ها و تاثیرش در آینده‌ی کاری آنها پرسیدیم: " رقابت در جشنواره‌ها مطمئنن هرچه در سطح گسترده‌تری برگزار شود، خروجی بهتری را به دنبال خواهند داشت و ممارستی هستند برای یاد گرفتن این موضوع که  دانشجویان وقتی وارد فضای حرفه‌ای شدند، بفهمند که نفس شرکت  در جشنواره‌ها  تمرینی صرف برای حضور در یک رقابت است و نه چیزی بیشتر. امکان دارد  داوری‌ها در هر سطحی همسو با سلیقه‌های ما نباشد اما به بهانه دیدن یک فیلم ، در کناریکدیگر بودن و نقد و تحلیل مهم است.از این روی هرچه تعداد افرادی که در جشنواره شرکت می‌کنند و به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند بیشتر باشد، جشنواره‌ی پویاتری را شاهد خواهیم بود. اصولا در سینما تا زمانی که فیلم برای مخاطبان به نمایش درنیامده باشد، نقاط ضعف و قوت اثر قابل بررسی نیست. در جشنواره‌ها ، شرکت کنندگان و داورهای آنها می‌توانند با پیشنهادهایشان فرصت‌های مغتنم و خوبی را برای افراد تازه کار رقم بزنند. 
 به زعم من سینما فقط  کارگردانی و بازیگری نیست و بسیار به طراح صحنه و فیلمنامه‌نویس کاربلد و سایر عوامل فنی عاشق به کار نیازمند است و چه خوب می‌شد اگر هم خود دانشجویان به سمت این شغل‌ها بروند و هم از طرف جشنواره‌ها استعدادهای اینچنینی در کارگاههای جنبی کشف شوند.
  
 سایه ی جشنواره ی " سایه " مستدام باد .

نویسنده خبر: ashkan-farrokhi