☰ منوها

  کد خبر : 38
  تاریخ : 1397/02/08   ساعت : 5:30:42 PM
QR code رامتین شهبازی به روابط عمومی جشنواره سایه گفت

رامتین شهبازی به روابط عمومی جشنواره‌ی سایه گفت: " ملی شدن جشنواره باعث گسترده‌شدن روابط می‌شود ومی‌تواند سنگ محکی برای دانشجویان سوره باشد تا تنها با خودشان مقایسه نشوند . "

رامتین شهبازی مدرس، منتقد و نویسنده‌ در زمینه‌های سینما و تئاتر و در حال حاضر، مدیر گروه رشته‌ی سینما دانشگاه سوره است.


از او درباره‌ی فیلم‌کوتاه دانشجویی، ضرورت برگزاری جشنواره‌های این چنینی و ملی شدن دوازدهمین دوره‌ی جشنواره سایه پرسیدیم:

" فیلم کوتاه دانشجویی دو وجه میتواند داشته باشد؛ تجربی و تجربه. دانشجو به دانشگاه آمده که یاد بگیرد و تجربه کند و نباید امکان تجربه کردن از او گرفته شود. کسی که به صورت تجربی کار میکند توانایی این را دارد که بعد از آموزش، ساختارها را بشکند و به شکل دیگری از آن‌ها استفاده کند. دانشجو جسارتی دارد که شاید یک فرد حرفه ای آن را نداشته باشد و محافظه کارانه عمل کند.

ملی شدن جشنواره باعث گسترده‌شدن روابط می‌شود ومی‌تواند سنگ محکی برای دانشجویان باشد از جهت آن‌که دانشجویان سوره با خودشان مقایسه نشوند. این موضوع به ما کمک می‌کند تا به کمک آسیب‌شناسی، نقصان‌های خودمان را شناسایی کنیم. توانایی‌های دانشجویان سوره اندک نیست و مشخص شده که می‌توانند در جشنواره‌های دیگر هم جایزه بگیرند. ملی شدن جشنواره‌ی سایه کمک می‌کند تا سوره از حالت کلونی‌بودن خودش خارج شود و ارتباطاتش را گسترش دهد و این برای نمایش وجه‌ی یک دانشگاه خیلی می‌تواند مفید باشد. اصولا برای برگزاری یک جشنواره برنامه‌ریزی هوشمندانه بسیار مهم است و به زمانمندی مناسب، تعهد، انظباط، دقت و هنر به خرج دادن نیاز دارد. دانشگاه و آکادمی مکان نظم است و امیدوارم که گروه اجرایی بتوانند این نظم را در کارشان پیاده کنند. جشنواره بخشی از آموزش و در امتداد واحد‌های درسی است و نباید به عنوان یک رویداد خارجی به آن نگاه شود. قرار نیست جشنواره صرفا یک زنگ تفریح باشد، چون در این صورت لزوم آنکه جشنواره‌ی سایه هم در میان این همه جشنواره‌های دیگر حضور داشته باشد چیست؟ قرار نیست جشنواره تفرقه‌ای میان ما ایجاد کند. باید مدارا کردن و کمک به یکدیگر را تمرین کنیم. رقابت ناسالم جایی در برگزاری جشنواره ندارد. امسال قطعا به دلیل اولین دوره‌‌ی ملی نقصان هایی وجود خواهد داشت که سال بعد سعی می‌کنیم تعدادشان را کم‌تر کنیم. دبیر بعدی باید نقصان‌ها را ببیند و در سال بعد آن‌ها را جبران کند. باید بتواند فیلم‌های بهتری را برای این رقابت جذب کند و تعامل خودش را با دانشجویان و دانشگاه‌های دیگر حفظ کند؛ مثل اتفاقی که در جشنواره بین‌المللی فجر امسال افتاد و با دانشگاه‌ها برای برگزاری نشست‌های سینمایی تعامل ایجاد شد که اتفاق خجسته ای بود . "

نویسنده خبر: ashkan-farrokhi