☰ منوها

بخش ملی‌ جشنواره‌ی فیلم کوتاه سایه با هدف حمایت و ایجاد بستری مناسب برای رقابت سالم دانشجویان سراسر کشور، و کشف استعدادهای جوان این حوزه، برای نخستین بار برگزار می‌شود.

بخش فیلم ملی شامل موارد زیر است:

قوانین و مقررات

1. موضوع جشنواره آزاد است.
2. حداکثر مدت زمان فیلم های مورد قبول 30 دقیقه است.
3. فیلم های شرکت کننده در جشنواره باید تولید سال 1394 به بعد باشند.
4. شرکت کلیه دانشجویان سراسر کشور با هر رشته ی تحصیلی و در هر مقطع تحصیلی آزاد است.
5. شرکت‌کنندگان در جشنواره موظفند عکس پشت صحنه وعکس پرسنلی 3*4 خود را با کیفیت مطلوب و رعایت شئونات اسلامی در سایت جشنواره آپلود نمایند .
6. ارسال عکس آخرین برگه ی انتخاب واحد کارگردان و یا برگه ی معرفی دانشجو توسط دانشگاه الزامی است.
7. علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره باید بعد از ثبت نام در سایت جشنواره و دریافت کد رهگیری، DVD اثر خود را با درج کد رهگیری بر روی آن به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
8. شرایط فنی آثار: تمامی آثار ارسالی باید در قالب DVD ، به صورت Data و در یکی از فرمت های H264(mov) , H264(MP4) , MPEG2 ارائه شوند.
9. شرکت‌کنندگان در جشنواره موظفند 3 قطعه عکس از پشت صحنه فیلم، و حداقل 3 تصویر از نماهای فیلم خود را برای درج در کتاب جشنواره و همچنین عکس پرسنلی ، عکس آخرین برگه ی انتخاب واحد کارگردان و یا برگه ی معرفی دانشجو توسط دانشگاه را در یک CD جداگانه همراه DVD اثر ارسال نمایند.
10. نسخه DVD در آرشیو دبیرخانه نگهداری می‌شود.
11. فیلم‌هایی که فاقد استانداردهای فنی اکران باشد و یا در دوره قبلی در جشنواره شرکت داشته اند از مرحله بازبینی حذف می شود.
12. محدودیتی برای حضور چند فیلم از یک فیلمساز در این بخش جشنواره وجود ندارد.
13. فیلمسازانی که قصد حضور با چند فیلم در جشنواره را دارند باید فیلم‌های خود را بر روی DVDهای جداگانه به دبیرخانه ارسال نمایند و برای شرکت هر اثر در جشنواره کد رهگیری جداگانه دریافت نمایند.
14. هیچ جایزه‌ای به صورت هم‌ارزش بین 2 یا چند فیلم تقسیم نخواهد شد.
15. جایزه فیلم‌هایی که توسط بیش از 1 کارگردان ساخته شده‌اند، فقط به یک نفر به نمایندگی از گروه کارگردانی اهدا خواهد شد.
دار دبیرخانه هیچ مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت‌کننده ندارد.
17. پس از راهیابی فیلم‌ها به بخش مسابقه جشنواره امکان خارج کردن آن وجود ندارد.
18. اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته‌ای که در مقررات و شرایط عمومی پیش‌بینی نشده، یا ابهامات ناشی از مفاد و تغییر در بعضی مقررات با دبیر جشنواره است.